Folie samochodowe umożliwiają indywidualne kreowanie samochodu poprzez odpowiedni dobór koloru folii (np. do koloru karoserii – folia czarna, niebieska, czerwona, srebrna) lub stopień zaciemnienia – dając równocześnie niezmącony i przejrzysty widok z wewnątrz.

• Chronią przed nasłonecznianiem – takiej ochrony najczęściej potrzebują nasi mali pasażerowie – dzieci.
• Chronią przed wglądem z zewnątrz, co jest bardzo ważne jeśli nie chcemy aby było widać co znajduje się w samochodzie (np. torebka pozostawiona na tylnym siedzeniu lub przewożony towar) – dzięki odpowiedniej folii potencjalny złodziej nie będzie mógł zauważyć pozostawionych kosztowności i rzeczy pozostawione w samochodzie będą bezpieczne!
• Bardzo skutecznie redukują promieniowanie UV chroniąc tapicerkę przed nadmiernym płowieniem i pękaniem.
• Podnoszą bezpieczeństwo jazdy – redukują blask i zmęczenie oczu – sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza i przyjemna (ochrona przed oślepianiem),
• Poprawiają skuteczność działania klimatyzacji, gdyż zatrzymują na zewnątrz do 60-70% energii słonecznej
Folie samochodowe są wytrzymałe i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i tarcie. W znaczny sposób zwiększają bezpieczeństwo osób znajdujących się w samochodzie, gdyż szkło pokryte folią jest bardziej odporne na stłuczenia, a w przypadku zbicia szyby ograniczają rozpryskiwanie się odłamków szkła, (Folie w połączeniu ze szkłem są nie palne).
• Dzięki zastosowaniu przezroczystej folii ochronnej na przednich szybach (co jest zgodne z przepisami) można zapobiec włamaniom – folia ze specjalnym klejem utrzymuje stłuczoną szybę w formie zcalonej. (więcej, patrz: folie bezpieczeństwa antywłamaniowe).

Wszystkie oferowane przez nas folie samochodowe posiadają certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki (homologacja R 43 ECU zgodnie z rozporządzeniem Min. Transp. i Gosp. Morskiej.) dopuszczający stosowanie folii samochodowych w Polsce.